Seznam vystavujících na loňské výstavě ABI-REHA a ABILYMPIÁDA 2015:

Firmy, které inzerovaly v katalogu vystavovatelů výstavy ABI-REHA 2015

Ohlédnutí za výstavou ABI-REHA 2015

Výstava rehabilitační, zdravotní a kompenzační techniky ABI-REHA 2015 již po jedenácté přivítala ve dnech 29. a 30.května své vystavovatele. Dokázala tak, že je právem nedílnou součástí abilympiády, která přivádí každoročně do haly Tipsport areny v Pardubicích všechny, které přímo nebo nepřímo zasáhla nějaká zdravotní komplikace. Nejen soutěžící, ale i další návštěvníci mohou tak získat přehled o novinkách v produktech, které zkvalitňují život. Tímto propojením je naše akce unikátní.

Velmi rádi jsme i letos přivítali firmy s nabídkami mechanických a elektrických vozíků, polohovacích lůžek, zvedáků, systémů sezení , chodítek, lůžek, léčebných a sportovních ortéz a mnoha  dalších pomůcek pro děti i dospělé. Podle svých speciálních požadavků si zájemci mohli vybírat i sjednávat servis u přítomných firem.

Firma Otto Bock ČR s.r.o., která je naším již tradičním věrným vystavovatelem, firma Meyra ČR, s.r.o., společnost Medicco, s.r.o. a firma Ortoservis, s.r.o., které se naší akce zúčastňují.

Hamzova odborná léčebna pro děti a dospělé je rehabilitačním ústavem a poskytuje léčebnou rehabilitační péči. Letos se pochlubila zajímavou novinkou. Představila robotickou rehabilitační pomůcku pro děti KINECT. Tento přístroj, který sestrojili studenti SPŠ elektrotechnické v Pardubicích, s velkou přesností snímá a vyhodnocuje postavení pacienta a jeho pohyby při cvičení. Naměřená data pak zpracovává a ukládá pro zpětnou kontrolu jeho hybnosti.

Spousta hendikepovaných má zájem o získání nejen řidičského oprávnění, ale potřebuje i speciálně upravené auto s ohledem na konkrétní zdravotní postižení. Na výstavě si mohli budoucí ale i současní řidiči vybírali z nabídky a služeb společností Car for you - autorizovaným dealerem vozů OPEL se svým programem OPEL Handycars a nabídkou firmy Autoškola Peml Přelouč,  která kromě úpravy vozu nabízí i vyškolení řidiče s možnosti bezbariérového bydlení v době absolvování kurzu.

Pravidelnými vystavovateli, kteří vždy vzbuzují zasloužený zájem, jsou sdružení pro výchovu asistenčních psů. Sdružení Helppes z Prahy a Liga vozíčkářů z Brna ve svých předváděcích vystoupeních ukázala jak důsledně pracují a trénují psy, kteří se pak po perfektní přípravě mohou stát člověku dokonalým pomocníkem, psím parťákem a nejbližším kamarádem.

Dalšími vystavujícími firmami a chráněnými dílnami, které nabízely výrobky pro radost, zdraví, péči o tělo i duši i i ty, které potěšily chuťové pohárky, byly: firma ANNABIS z Olomouce, Berenika – Centrum sociálních služeb z Vysokého Mýta, Centrum pro zdravotně postižené Daneta Hradec Králové, obecně prospěšná společnost CEDR Pardubice, Dráteník Aleš Kulhánek, Chráněná dílna LIDUMILA zřizovatele Oblastní charity Uherské Hradiště, Integrační centrum sociálních aktivit KOSATEC Pardubice, společnost K2P, která má statut chráněné dílny, denní stacionář MIREA, o.p.s., Odborné učiliště a praktická škola Hořice, chráněná dílna a obchod „U SOBA“ – spolek Péče o duševní zdraví, regionální prodejna PARDUBANDA, sociálně terapeutická dílny MOMO, Střední škola potravinářství a služeb Pardubice, Šperky pro radost – Mgr. Sedlákové z Pardubic, Vltavín I. Znamenáčkové z Ostravy a Základní škola Praktická škola SVÍTÁNÍ, o.p.s.

Těšíme se na naše vystavovatele a návštěvníky v dalším ročníku v roce 2016.

KATALOG VÝSTAVY ABI-REHA 2015 (PDF 3,2 MB)

Fotografie 2015

Foto z akce Foto z akce Foto z akce Foto z akce Foto z akce Foto z akce Foto z akce Foto z akce Foto z akce Foto z akce Foto z akce Foto z akce Foto z akce Foto z akce